رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل تاکید کرد:
18 آذر 1394 ، دیدگاه 0
مدیران سایت های خبری بازیچه دست کاندیدا نشوند / ضرورت اجرای قانون مطبوعات

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، محمد محمدی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل در نشست صمیمی با مدیرعامل انجمن صنفی خبرنگاران آمل، مسئول خانه مطبوعات آمل، مدیران مسئول پایگاه های خبری کمال نیوز،هرازنو، کرات آملی ، ندای دانشجو، آملی ها و خزر24 برگزار شد با اشاره به نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی گفت: بعضی از مدیران سایت های خبری شهرستان از پیشکسوتان عرصه خبر هستند و یا دوست هستیم که باید موارد قانون مطبوعات را مدنظر قرار دهیم.

 وی افزود: شاید قبل از برگزاری انتخابات و بواسطه حمایت از کاندیدای خاصی صحنه رفاقت به صحنه رقابت تبدیل شود که باید از هرگونه مطالبی که شائبه تخلفات انتخابی باشد پرهیز شود.

  رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل  با بیان اینکه نباید مدیران سایت های خبری بازیچه دست کاندیدا شوند بیان داشت: با وجود تمام دوستی هایی که وجود دارد اگر خدایی ناکرده مطالبی برخلاف قانون مطبوعات درج شود چندین بار تذکر وگرنه به دستگاه قضایی ارجاع خواهند شد.

 محمدی با تاکید بر اینکه با این جو نامناسبی که در شهرستان در بین اهالی رسانه وجود دارد روزهای خوبی را پیش بینی نمی کنیم اضافه کرد: هرچه به زمان انتخابات نزدیکتر می شویم جو ناسالمی بر شهرستان حاکم می شود که قطعا هیچ گونه سودی برای شهرستان نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه بعضی از مطالب که در سایت ها و شبکه های اجتماعی درج می شود مطالب جرم علنی است اظهارداشت: ارشاد آمل به دنبال فیلترینگ سایت های خبری چه دارای مجوز وغیر مجوز نیست و تشویق می کنیم که غیر مجوزها به دنبال گرفتن مجوز باشند.

محمدی عنوان داشت: سایت ها زبان مردم باشند و مسئولی خارج از ساعات اداری کاندیدای خاصی را حمایت کند منع قانونی ندارد و ارشاد آمل علنا هیچ کاندیدی را حمایت نمی کند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران ید واحده باشند ادامه داد: متاسفانه بعضی از مدیران از فضای نامطلوب سوء استفاده می کنند و به دنبال تیم بندی هستند که بتوانند جریانی خاصی از خبرنگاران را همسو با سیاست های خود کنند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با اشاره به مواردی از قانون مطبوعات گفت: تلاش برای نفی مرزبندی های کاذب و تفرقه انگیز و قراردادن اقشار مختلف جامعه در مقابل یکدیگر، پرهیز از توهین، تحقیر و تخریب ، افترا به مقامات، نهادها و ارگانها ، پاسخ نامزدهای انتخاباتی در جریان انتخابات باید در اولین شماره نشریه درج گردد ، انتشار عکسها و تصاویر ومظالب خلاف عفت عمومی موجب تعزیز شرعی است، انتشار هر نوع مطلب مشتمل بر تهمت یا افترا یا فحش و الفاظ رکیک یا نسبت های توهین آمیز و نظایر آن نسبت به اشخاص ممنوع است و مدیر مسئول به محاکم قضایی معرفی خواهد شد.

 در این دیدار مدیران سایت های خبری مطالبی راعنوان داشته و تاکید کردند که تا زمان انتخابات ضمن رعایت کلیه قوانین قانون مطبوعات  و پرهیز از نوشتن هرگونه مطالبی که در امر انتخابات خدشه دار سازد در راستای تشویق مردم بر حضور حداکثری اهتمام ورزند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0